Ticari – Resmi Tercüme

Ticari – Resmi Tercüme

Ticari – Resmi Tercüme Nedir ve Nerelerde Kullanılır

Ticari –Resmi Tercüme; sadece ticari faaliyetlerin yürütüldüğü kurum ve kuruluşlara özel verilen çeviri hizmetleridir. Ticari tercümeler, bankalar, sigorta şirketleri, kurumsal firmalar, finans şirketleri, holdingler ve daha birçok farklı alandan olan müşterilere verilen bir çeviri hizmetidir. Ticari tercümeler bu alanda uzmanlaşmış ticari tercümanlar tarafından yürütülmektedir. Yatırım danışmanlığı alanında çalışan şirketlerin özellikle yabancı yatırımcılar için hazırlanan rapor ve bilançolarının büyük bir titizlikle düzenlenmesi gereklidir.

Yurtdışı bağlantılı olan şirketlerin yıllık bilançoları, ticari yazışmaları, alım-satım işlemleri ile ilgili belgeler, ithalat ve ihracat belgeleri, finansal raporları, poliçeleri, faturaları, gelir –gider tabloları, ticari sicil gazetelerinde yayımlanacak metinlerin çevirisinin başka bir ülkede gerçekleşecek olan yatırım projeleri gibi ticari içerikli belge, evrak, dokümanlarının ilgili ülkede anlaşılması nedeniyle ticari tercüme yapılması gereklidir.

Yukarıda da belitmiş olduğumuz üzere, bu şirketler yabancı bir ülkede faaliyet gösteren Türk şirketler veya Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı şirketler veya Türk – yabancı ortaklığı olan büyük şirket guruplarıdır.

Yurtdışında ticari faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların ticari tercüme alanında ihtiyaç duydukları belgeler tutanaklar, kurumsal evraklar, proje metinleri, sertifikalandırma ve izin belgeleri, uluslar arası belgeler, gümrük belgeleri, şirketin tanıtılması, verilen ürün ve hizmetin niteliklerini konu alan tanıtım broşürleri vb belgelerdir.

Ticari tercüme alanında iktisat, işletme, ekonomi ve finans alanlarında uzmanlaşmış ve ticaret prosedürünü son derece iyi bilen deneyimli mütercim tercümanlar tercih edilmelidir. Ticari tercüme metinlerinde iktisat, işletme, ekonomi ve finans alanlarındaki terimler değişmez isimlerdir. Ticari terminoloji değişmediği için buna en uygun standart kavram ve isimler üzerinden çeviri yapılmaktadır.

Ticari tercüme alanında uzman çeviri ekibimizle projelerinizi en etkin ve istenilen süre içinde gerçekleştirmekteyiz.

Yüzlerce çeviri projesini en iyi şekilde tamamlamış olan Euroversity Çeviri Hizmetlerinin sunduğu hizmetlere hafta içi saat 09.00 – 18.00 arasında 0212 452 9475 no’lu iletişim numaramızdan arayarak veya info@euroversity.de mail adresimizden yazarak ulaşabilirsiniz.